keresztyén gondolkodás

Acest curs continuă conceptele de bioetică introduse în semestrul anterior, iar apoi discută problema responsabilității morale în cadrul eticii sociale. Cursul prezintă în mod sistematic sistemul de valori ale bisericii unitariene privind problemele morale ale umanității.

În diferite situații societatea o provoacă biserica să ia decizii concrete, dar aceste decizii la rândul lor trebuie să respecte valorile și tradiția bisericii. Scopul principal al cursurilor de etică I este clarificarea conceptelor de bază ale eticii în general. Prin prezentarea actului moral, precum și a rezultatului acestuia cursul încearcă să trezească interesul față de moralitatea creștină în general și cea unitariană în mod specific. În cadrul cursului studentul va fi introdus în istoria eticii creștine și în lumea valorilor morale.

Az Unitárius etika II tárgy folytatja a bioetikai kérdések tárgyalását, majd áttekinti az erkölcsi felelősség kérdésköreit. A kurzus rendjén olyan problémák tisztázására kerül sor, mint a szabad akarat, a lelkiismeret, az erények, a kötelesség (felebarátaink, Isten és egyház) kérdése. Szociáletikai vonatkozásban a tárgy foglalkozik a családi élettel, a munka teológiai értelmével és értékével, a teremtett világ védelmével, a társadalmi élettel (állam, hazaszeretet, stb.) kapcsolatos etikai kérdésekkel. A cél az egyház értékrendjének bemutatása napjaink erkölcsi kérdéseit illetően. A keresztény értékek és a társadalom iránti felelősség hangsúlyozása révén a hallgató elmélyítheti vallásos hitét, lelki életét.

This is a revision of a text first published in 1986. Urban introduces students to the historical roots of modern Christian doctrines and the links between them. Each chapter is devoted to a specific issue in the Christian theology; this edition adds two new chapters, on the Sacraments, and Church and Ministry. The Epilogue has also been revised to deal with contemporary issues such as women's ordination and the relationship between Christianity and other religions.

Az emberi cselekedetek mozgatórugója, motiváló ereje mélyen az emberi gondolkodásban gyökerezik. Egy helyzethez való viszonyulást nem csupán maga a helyzet alakít, hanem a döntés egy gondolkodásmód, egy világkép, egy életfelfogás hatására születik meg. A hallgatót a társadalom számtalan olyan kihívás elé állítja, amelyben a döntés csupán a keresztény hagyomány átfogó ismerete révén lehetséges. Az Unitárius etika I tárgy célja az erkölcstan alapfogalmainak tisztázása.

Subscribe to keresztyén gondolkodás